Na bilboardach, citilightach i słupach ogłoszeniowych w rejonie Manufaktury oraz w śródmieściu Łodzi przez cały marzec wisiały będą plakaty przedstawiające książkę rozpiętą między dwoma skałami. Tekst na nich – w języku angielskim – promuje poprzez definicje takie pojęcia jak ciekawość, współpraca, tolerancja, akceptacja, otwartość. To właśnie one stanowią fundament globalnej współpracy akademickiej, wymiany idei i dzielenia się wiedzą, a także przyjaźni i zrozumienia między naukowcami z różnych krajów.
Kampania „University stands for diversity” wpisuje się w strategię UŁ i dążenie jego władz do dynamicznej internacjonalizacji uczelni. Naukowców z innych krajów stale przybywa. W ubiegłym roku kadrę naukowo-badawczą UŁ zasiliła na przykład rekordowa liczba 45 pracowników z zagranicy. Ich pobyt finansowany jest ze środków programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza (#IDUB).
UŁ od lat realizuje także projekt Uniwersytet Różnorodny zakładający otwartość uczelni na świat we wszystkich przejawach – od międzynarodowych badań naukowych, poprzez zatrudnianie pracowników z zagranicy, aż po przyciąganie do Łodzi obywateli innych krajów, którzy dzięki podjęciu studiów na UŁ wzbogacą wielokulturowość naszej społeczności.
W ramach projektu organizowana jest m.in. akcja Gość na Gwiazdkę - pracownicy i absolwenci UŁ zapraszają do wigilijnych stołów swoich rodzin zagranicznych studentów, którzy spędzają Boże Narodzenie w Łodzi. Efektem innej aktywności było opracowanie International Cook Book – zbioru przepisów kulinarnych charakterystycznych dla okresu wielkanocnego w różnych krajach na świecie, stworzonego przez zagranicznych studentów.
Dowiedz się więcej o kampanii!
Projekt „Inicjatywy wzmacniające dynamikę umiędzynarodowienia Uniwersytetu Łódzkiego” (Build Up 2.0), umowa nr PPI/WTP/2019/1/00060/U/00001 jest realizowany w ramach Programu Welcome to Poland współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Redakcja: Centrum Promocji UŁ