Projekt opiera się na dwóch kluczowych hipotezach:
-
Uczenie bez nadoru: Koncepcje odzwierciedlające właściwości naturalnego świata, takie jak geometria obiektów i ich cechy fizyczne, mogą być nauczane bez ręcznej superwizji, pozostając jednocześnie interpretowalne dla ludzi.
-
Efektywne nabywanie umiejętności: Maszyny mogą nabywać nowe umiejętności na podstawie minimalnych danych oznaczonych ręcznie, co czyni aplikacje AI bardziej wszechstronnymi i dostosowanymi do specyficznych potrzeb.
Zespół UNION przywiązuje dużą wagę do odpowiedzialnych innowacji, ze szczególnym uwzględnieniem praktyk etycznych. Więcej informacji o podejściu etycznym projektu można znaleźć na stronie Ethics Hub.
LCH w UNION: AI Due Diligence i Oceny Etyczne
Z radością informujemy, że dr Joanna Kulesza, dyrektor centrum LCH, jest członkinią Rady Doradczej projektu badawczego Unsupervised Perception (UNION), finansowanego przez ERC. Dr Kulesza wnosi doświadczenie z zakresu prawa międzynarodowego i etyki, wspierając ocenę należytej staranności przy implementacji sztucznej inteligencji. Dr Kulesza wnosi do projektu unikalne spojrzenie na prawne i etyczne aspekty nowych technologii, wspierając misję UNION w dostarczaniu innowacyjnych i odpowiedzialnych rozwiązań w dziedzinie sztucznej inteligencji.
-
Data rozpoczęcia: 1 stycznia 2022
-
Data zakończenia: 31 maja 2027
-
Całkowity koszt: €2 311 847,00
-
Program finansowania: H2020-EU.1.1. - DOSKONAŁA NAUKA - Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC)
-
Temat: ERC-2020-COG - ERC Consolidator Grants
Instytucja koordynująca: The Chancellor, Masters and Scholars of the University of Oxford, Wielka Brytania
Dziedziny nauki: Nauki przyrodnicze, Informatyka, Sztuczna inteligencja
Strona projektu: UNION Website