W ramach stażu badawczego zespół w składzie w dr Izabela Różańska-Bińczyk, dr Paweł Łuczak, dr hab. Katarzyna Wojtaszczyk, prof. UŁ, dr Patrycja Mizera-Pęczek i dr Marzena Syper-Jędrzejak odbył spotkania z Dziekanem Cork University Business School i pracownikami Department of Management and Marketing. Badacze dyskutowali także na temat założeń teoretycznych i przedstawiali wyniki badań związane z realizowanym projektem pt. „Research on generation Alpha expectations towards employers (Poland): Previous research results and current research project” na seminarium naukowym zorganizowanym przez goszczącą Katedrę.
Uczestnicy stażu wzięli również udział w spotkaniu z przedstawicielem Office of Sustainability and Climate Action, podczas którego zostały przedstawione działania badawcze, dydaktyczne oraz operacyjne realizowane przez University College Cork jako wiodący irlandzki uniwersytet zaangażowany w budowanie zrównoważonej przyszłości. UCC jest liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zdobywcą tytułu „Sustainability University of the Year 2023” zaś jego kampus był pierwszym na świecie, który otrzymał Zieloną Flagę za przyjazność dla środowiska. Uniwersytet integruje zrównoważony rozwój w swoich badaniach, nauczaniu i działalności, przygotowując studentów do skutecznego mierzenia się z wyzwaniami o charakterze globalnym. Zespół badawczy z Polski uczestniczył także w spotkaniu z redaktorami i recenzentami prestiżowych międzynarodowych czasopism naukowych. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w obszarze badań naukowych i publikacji, a także do dyskusji na temat publikowania w czasopismach najwyższej rangi.
Staż umożliwił integrację pracowników z Uniwersytetu Łódzkiego oraz University College Cork, wymianę doświadczeń badawczych i dydaktycznych oraz dyskusję nad wyzwaniami związanymi z realizacją międzynarodowych projektów naukowych. Spotkania i rozmowy przyczyniły się do wzajemnego poznania i budowania relacji, czemu sprzyjały otwartość, życzliwość i gościnność irlandzkiego zespołu. Ponadto pracownicy z Polski poznali charakter pracy w irlandzkich uczelniach, zwiedzili kampus, który, słynie z tradycji harmonizującej z nowoczesnością – historyczne budynki otaczają nowoczesne laboratoria i centra badawcze. Mieli również okazję poznać Cork – brzmiące charakterystycznym śpiewnym akcentem miasto o bogatej historii, pełne kultury i niepowtarzalnego uroku, które oddaje prawdziwego ducha Irlandii.
Kierownikami projektu realizowanego w ramach programu „Krótkoterminowe wyjazdy naukowców do uczelni zrzeszonych w sieci UNIC” (Irlandia) są dr Izabela Różańska-Bińczyk i dr Paweł Łuczak.
Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ