Dyskusje skupiły się na roli dronów, które dzięki autonomii, umożliwionej przez sztuczną inteligencję, mogą działać w sposób samodzielny, podejmując decyzje na podstawie zebranych danych. Takie technologie zmieniają naturę wojny, stawiając przed społecznością międzynarodową nowe wyzwania. Analizowano również przypadki użycia dronów przez państwowe podmioty, takie jak w konflikcie w Górskim Karabachu czy w wojnie na Ukrainie, a także w kontekście działań niepaństwowych aktorów, w tym ISIS czy Hezbollah.
Jednym z głównych punktów dyskusji była etyka i prawo związane z używaniem broni autonomicznych. Zwrócono uwagę na potencjalne naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego i wyzwań związanych z brakiem pełnej kontroli człowieka nad systemami autonomicznymi. Podjęto również kwestię regulacji międzynarodowych oraz możliwych działań mających na celu przeciwdziałanie destabilizacji globalnej równowagi sił w kontekście nowych technologii wojskowych.
Wydarzenie stanowiło platformę do wymiany wiedzy na temat przyszłości konfliktów zbrojnych oraz roli nowych technologii w kształtowaniu zasad prawa międzynarodowego.